c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_marzec_2016_9.03.2016_Halicki_Grabiec_big.png

- Platforma Obywatelska składa do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez portal wpolityce.pl – poinformował wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Andrzej Halicki na konferencji prasowej w Sejmie. Portal wpolityce.pl opublikował w środę rano dokument, który - jak napisano - jest projektem środowego orzeczenia TK.

"Mamy do czynienia z czymś, czego chyba w Polsce jeszcze na taką skalę nie obserwowaliśmy, a mianowicie z polityką uprawianą na oszczerstwach, intrygach, insynuacji. Eskalowane jest to w taki sposób, by uniemożliwić funkcjonowanie instytucjom państwa demokratycznego, by zburzyć ich wiarygodność, by także oczerniać, oskarżać opozycję" - argumentował Andrzej Halicki.  

"Powtarzane są te brednie, te insynuacje, te oszczerstwa i kłamstwa wzorem zresztą polityki, którą kiedyś nad Dunajem uprawiało jedno z ugrupowań - mam na myśli premiera Gyurcsány'ego, który sam przyznał +kłamaliśmy rano, w południe i wieczorem+, i nie możemy być obojętni wobec tego" - podkreślił wiceszef klubu. - Nie ma zgody na uprawianie polityki na kłamstwie, Budapesztu nad Wisłą czynić w ten sposób nie można. Jesteśmy gotowi na działanie na drodze prawnej – zaznaczył poseł.

- Ta intryga PiS-u ma krótkie nogi. Twierdzenie, że politycy PO współpracują z portalem wpolityce.pl i są informatorami tego portalu jest absurdalne – powiedział rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. Przypomniał również o powiązaniach kapitałowych tego portalu z politykami PiS-u. - Jeśli posłowie PiS szukają źródła przecieku z TK to powinni go poszukać we własnych szeregach – podkreślił. Zauważył, że "jeszcze niedawno jeden z sędziów TK był aktywnym działaczem politycznym PiS i był posłem PiS".

Zobacz treść zawiadomienia

wł/pap


bg Image