4.3.2016_Konwinski_big.png

- Zwrócę się dziś do Prokuratora Generalnego i do CBA z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, czy Zbigniew Ziobro zataił w oświadczeniu majątkowym 26 tys. zł odprawy, która należała mu się za styczeń 2015 roku - poinformował na konferencji prasowej w Sejmie Sekretarz Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Zbigniew Konwiński.

"Prokurator generalny, który dziś rozpoczyna swoją pracę, powinien być osobą o nieposzlakowanej opinii" - podkreślił. Przypomniał, że każdy z posłów zobowiązany jest co roku złożyć oświadczenie majątkowe i wykazać w nim dochody za rok, którego oświadczenie to dotyczy.

Jak wskazał, Zbigniew Ziobro (europoseł w latach 2009-2014) miał w styczniu 2015 r. prawo do pobrania odprawy z Parlamentu Europejskiego w wysokości ok. 26 tys. złotych, a wzmianki o tym nie ma w jego oświadczeniu majątkowym za 2015 r.

W prośbie skierowanej do prokuratora generalnego i CBA chce wyjaśnienia sytuacji, czy Zbigniew Ziobro "zataił w oświadczeniu majątkowym 26 tysięcy złotych odprawy, która należała mu się za styczeń 2015 roku" - mówił sekretarz klubu.

"Okazuje się, że Zbigniew Ziobro będzie musiał decydować we własnej sprawie. W wielu podobnych sprawach dotyczących obywateli, osób publicznych różnego szczebla, organa ścigania zachowywały się dość zdecydowanie i bezwzględnie w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do oświadczeń majątkowych. Mam nadzieję, że również ta sprawa zostanie dogłębnie zbadana" - powiedział Zbigniew Konwiński, sygnalizując, że doszłoby w tej sprawie do paradoksu.

W piątek weszło w życie nowe Prawo o prokuraturze, które m.in. ponownie połączyło stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, które pełni teraz Zbigniew Ziobro.

Zobacz treść zawiadomienia

wł/pap


bg Image