c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_marzec_2016_3.03.2016_Neumann_big.png

- 11 marca ukaże się ostateczna opinia Komisji Weneckiej, która w bardzo złym świetle postawi Polskę. Polska zostanie przedstawiona jako kraj, gdzie nie przestrzega się demokracji i ładu konstytucyjnego – mówił podczas briefingu prasowego Sławomir Neumann, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska. - Jeśli opinia Komisji Weneckiej potwierdzi się Polska będzie stać ramię w ramię z Putinem - dodał.

Premier Beata Szydło i jej rząd powinni wykorzystać te kilka dni, które pozostały do ukazania się opinii Komisji, żeby naprawić te sytuacje. Apele opozycji, a nawet ludzi wychodzących na ulice nie docierały do premier, która w kampanii oraz w expose mówiła, że słucha Polakow.

Być może premier Szydło usłyszy głos z dalekiej Wenecji i będzie można z tego pata wyjść – zasugerował Sławomir Neumann. Jak widać demokratyczny, wolny świat nie akceptuje metod, którymi PiS chce zarządzać. Polski rząd ma te dziewięć dni, aby to jeszcze naprawic. Można zrobić wiele, żeby ta opinia ostateczna była znacznie lepsza.

- Jestem zaskoczony listami, które pisze polski rząd. Niektóre z nich po prostu nas kompromitują – podkreślił przewodniczący.

- Komisja Wenecka przyjechała do Polski na zaproszenie rządu Beaty Szydło. Po zapoznaniu się ze wstępną opinią, nieprzychylną dla rządu, wystąpił z prośbą, aby nie publikować tej opinii przez najbliższych kilka miesięcy. To podważa autorytet Polski na arenie międzynarodowej. Wstydzimy się za rząd Polski – zaznaczył Sławomir Neumann.


bg Image