c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_marzec_2016_3.03.2016_Niedziela_Grabiec_big.png

Posłowie Platformy Obywatelskiej podczas konferencji prasowej w Sejmie odnieśli się do audytu przeprowadzonego w ARiMR. Jak podkreślił rzecznik partii Jan Grabiec "opowieści o nieprawidłowościach z lat minionych mają przysłonić bardzo zły wizerunek działania Agencji".

"Problemem jest nie tylko chaos funkcjonujący w tej Agencji, ale również osoba prezesa agencji pana Obajtka" - mówił poseł. "Pan prezes ma cały szereg zarzutów prokuratorskich. Minister Jurgiel mówił, że nie przeszkadza to w pracy pana prezesa, ale jak widać po efektach - Agencja działa źle" - zaznaczył.

Poseł Dorota Niedziela z Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi wskazała, że Agencja "zamiast zająć się pracą i wypłacaniem pieniędzy należnym rolnikom (...), zajęła się wymianą kadr". Spowodowało to - jak mówiła - że w lutym te wypłaty były na poziomie miliarda złotych, kiedy w analogicznym okresie w 2015 r. było już wypłaconych 12 miliardów zł.

{youtube}4uCZd6Am_ew{/youtube}

Posłowie apelowali też do ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela oraz premier Szydło, żeby nie podejmowali "pochopnych kroków" ws. ustawy dot. ochrony polskiej ziemi.

"Apelujemy, żeby już dzisiaj powstrzymać to szaleństwo dotyczące zmian ustawy o ziemi, by rząd jeszcze raz się nad tą ustawą pochylił, przemyślał stosowane tam rozwiązania i posłuchał rolników" - mówił Jan Grabiec.

"Uważamy, że ustawa o ochronie ziemi za bardzo narusza prawa własności" - dodała Dorota Niedziela. Ponadto - sygnalizowała - propozycja PiS "obniży wartość ziemi", co "będzie skutkowało tym, że rolnicy będą mieli dużo mniejszy zasób finansowy i wartości ziemi, którą posiadają".

wł/pap

 


bg Image