1.3.2016_Konwinski_Krol_big.png

Platforma Obywatelska złożyła do Komisji Etyki Poselskiej wniosek przeciwko wiceprzewodniczącemu klubu PiS Jackowi Żalkowi za słowa o tym, że uczestnicy sobotniego marszu KOD w Warszawie to "nie jest naród Polski". Platforma oczekuje ponadto, że od słów Jacka Żalka odetną się władze PiS.

Zwracając się bezpośrednio do Jacka Żalka, Wojciech Król podkreślił, że uczestnicy sobotniej manifestacji to jest naród polski, który również jego wybrał posłem. "Jest pan posłem wszystkich Polaków, również tych, którzy nie zgadzają się z dzisiejszym modelem rządzenia przez PiS" - dodał poseł.

Sekretarz klubu PO Zbigniew Konwiński powiedział, że PO oczekuje, że od słów Żalka odetną się władze PiS. "Byliśmy już ZOMO-wcami, byliśmy gorszym sortem Polaków, byliśmy współpracownikami Gestapo, mamy w sobie gen zdrady; do tej palety obrażania Polaków, również naszego środowiska politycznego dołączył pan poseł Jacek Żalek" - podkreślił.

Nie ma zgody Platformy na kolejne dzielenie i obrażanie Polaków. "Mamy nadzieję, że klub PiS, Jarosław Kaczyński ustosunkują się do tych haniebnych słów posła Jacka Żalka. Liczymy na szybką i zdecydowaną reakcję klubu PiS (...) Mamy nadzieję, że PiS w sposób zdecydowany od tych słów się odetnie" - zaznaczył poseł Konwiński.

wł/pap

 

 


bg Image