c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_26.02.2016_Grabiec_Leszczyna_big.png

Sejm głosami PiS odrzucił w pierwszym czytaniu projekt ustawy zakładający m.in. podwyższenie kwoty wolnej PIT do 8 tys. zł wraz z mechanizmem jej waloryzacji i rekompensatami dla samorządów. Projekt został przygotowany przez klub Platformy Obywatelskiej.

„Beata Szydło mówi, że rząd pracuje a opozycje tylko przeszkadza. Brak ustawy o kwocie wolnej to wyborcze oszustwo” – zwrócił uwagę rzecznik klubu PO Jan Grabiec. Premier Szydło chętnie mówi "pozwólcie nam pracować", ale to tylko figura retoryczna, bo PiS odrzuca projekty zgodne z ich obietnicami – dodał poseł.

Projekt PO w sprawie kwoty wolnej dawał rekompensatę samorządom i był zgodny z obietnicą PiS, ale PiS ja odrzucił.

„To hipokryzja. Co się stało, że obietnice na 100 dni PiS przestały obowiązywać?” – zapytał podczas konferencji prasowej Jan Grabiec.

„Dwukrotnie chcieliśmy pomoc PiS spełnić ich obietnice, dwukrotnie z tego nie skorzystali. 500 zł na każde dziecko, kwota wolna - to kolejne niespełnione obietnice” – oceniła poseł Izabela Leszczyna z Komisji Finansów Publicznych. „Słyszymy o kolejnym - podatku infrastrukturalnym. Jest to najprawdopodobniej odpowiednik podatku katastralnego. Chcielibyśmy spytać premier Beatę Szydło, czy jedyna dobra zmiana polega na obciążaniu Polaków kolejnymi podatkami?” – dodała poseł.

wł/pap


bg Image