25.2.16_Witczak_Olszewski_big.png

Posłowie Platformy Obywatelskiej wystąpili z interpelacją do premier Beaty Szydło ws. zmian w służbie cywilnej, które - jak podkreślili - skutkują "chaosem w państwie". Jednym z jego przejawów był paraliż w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego.

Wojewódzkim Ośrodkom Ruchu Drogowego i Ośrodkom Szkolenia Kierowców w całym kraju grozi paraliż, bo Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nie opublikowało odpowiedniego rozporządzenia o szkoleniu i egzaminowaniu kierowców, natomiast poprzednie rozporządzenie wygasło o północy. Skutkowało to niemożnością przeprowadzania egzaminów ze względu na brak podstawy prawnej.

Mariusz Witczak przypomniał, że przeprowadzone w grudniu ubiegłego roku zmiany w ustawie o służbie cywilnej miały na celu "wprowadzenie do niej działaczy PiS". "Kiedy Beata Szydło mówiła +pozwólcie nam pracować+, wtedy też nie przypuszczaliśmy, że chodzi o pracę dla swoich, dla działaczy PiS" - ironizował poseł.

Zawłaszczanie państwa przez PiS przybrało rozmiary dotąd nieznane. - Wystarczy tylko wspomnieć o wszystkich nominacjach dotyczących spółek skarbu państwa, energetyki, zbrojeniówki, a skończywszy na stadninie koni - dodał Mariusz Witczak.

Paweł Olszewski z sejmowej Komisji Infrastruktury powiedział, że wstrzymanie przez WORD-y organizacji egzaminów na prawo jazdy to tylko jeden z przejawów bałaganu w państwie spowodowanego przez działania PiS-u. Obecnie rządzącym zarzucił "nieudolność, kompletny brak profesjonalizmu" oraz zwolnienie całego kierownictwa departamentu, który w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa odpowiedzialny był za WORD-y. 

Odpowiedzialni za tę sytuację są minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk i jego zastępca w resorcie Jerzy Szmit - mówił.

W związku z tym - jak poinformował - wystąpił z interpelacją do premier Beaty Szydło. "Żądamy udzielenia odpowiedzi na zasadnicze i kluczowe pytanie: ile osób zostało pozbawionych pracy, jakie osoby zostały przyjęte, a przede wszystkim - jaką przynależnością partyjną, w jakim procencie się legitymowały. Mamy nadzieję, że ta informacja będzie precyzyjnie udzielona" - zaznaczył Paweł Olszewski.

wł/pap


bg Image