24.2.16_Kluzik_Gajewska_big.png

Platforma Obywatelska przygotowała poradnik dla rodziców dzieci sześcioletnich "Uwierzmy w maluchy". Publikację zaprezentowały posłanki z sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży: Joanna Kluzik-Rostkowska i Kinga Gajewska.

"Robimy konkurencję rządowi. Dziś minister Anna Zalewska pokazała swój poradnik dla rodziców, poradnik przygotowany przez MEN. My również przygotowaliśmy taki poradnik" - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska, przedstawiając opracowanie na konferencji prasowej w Sejmie. "Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże rodzicom podjąć właściwą decyzję" - dodała.

Posłanka poinformowała, że w poradniku rodzice znajdą m.in. "pięć kroków do podjęcia decyzji" mających pomóc rodzicom zdecydować czy ich dziecko powinno pójść do szkoły w wieku 6 lat, czy też nie. Rodzice dowiedzą się też jak obserwować dziecko, na co zwracać uwagę, co powinno ono umieć robić, by można było ocenić czy rzeczywiście osiągnęło dojrzałość szkolną. Są rozmowy z ekspertami, są dane dotyczące przygotowania szkół, oceny jak dzieci sześcioletnie sobie radzą w szkole. W poradniku znalazły się też informację, co oznacza, lub co może oznaczać dla dziecka sytuacja, gdy rodzice zdecydują by zostało na drugi rok w tej samej klasie.

Kinga Gajewska zapowiedziała, że poradnik ma jeszcze w środę być opublikowany na stronach internetowych Platformy Obywatelskiej i Instytutu Obywatelskiego oraz na platformie www.zamachnaedukacje.pl. Będzie również rozdawany w formie papierowej, na spotkaniach organizowanych w całej Polsce.

wł/pap


bg Image