c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_luty_2016_17.02.2016_Neumann_Mrzygocka_big.png

Andrzej Duda podpisał ustawę "500+", która jest niesprawiedliwa - ocenił decyzję prezydenta podczas briefingu prasowego w Sejmie przewodniczący Klubu PO Sławomir Neumann. 

Pieniądze na realizację programu będą musiały się znaleźć. Jeśli PiS chce przeprowadzić ten flagowy program to niech to zrobi uczciwie i sprawiedliwie. Prezydent podpisując ustawę żyrował kłamstwo PiS.

Przewodniczący zwrócił uwagę, że PO wysłała do prezydenta Dudy prośbę i projekt "500 zł na każde dziecko" przygotowany przez klub Platformy. "Mamy nadzieje,ze prezydent podejmie drugi krok i przyjmie ustawę napisana przez PO. Nasz projekt został złożony do Marszałka Kuchcińskiego na razie jest w zamrażarce. Od kilku tygodni nie doczekał się nadania numeru druku. Nie możemy nad nim pracować - podkreślił Sławomir Neumann.

PO poprzez swój program chce naprawić tę niesprawiedliwość. Ten projekt jest drogi i nieskuteczny. "Jeśli musimy je wydawać róbmy to sprawiedliwie dodał przewodniczący.

Posłanka Izabela Mrzygłocka wyraziła podczas briefingu swój żal, że prezydent po raz kolejny nie okazał się być prezydentem wszystkich Polaków. Zdaniem posłanki ustawa PiS podzieliła dzieci na lepsze i gorsze.


bg Image