15.2.16_Grabiec_big.png

Poseł Jan Grabiec został wybrany nowym rzecznikiem Platformy Obywatelskiej - zdecydował Zarząd Krajowy partii. To doświadczony samorządowiec, były wiceminister administracji i cyfryzacji, a od 25 października poseł na Sejm.

Urodził się 2 listopada 1972 r. w Legionowie. Studiował na wydziale filozofii KUL i ATK w Warszawie. W ostatnich latach studiów pracował jako nauczyciel filozofii, etyki i religii w liceach warszawskich i legionowskich.

W 1996 r. został magistrem filozofii ze specjalnością etyka broniąc pracy magisterskiej na temat myśli społeczno-politycznej Stefana Kisielewskiego.

Rozpoczął pracę naukową jako asystent w tworzącym się Instytucie Politologii Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych UKSW. W instytucie uczestniczył w projektach badawczych dotyczących transformacji ustrojowej w Polsce, koncepcji społecznej gospodarki rynkowej i procesu integracji europejskiej.

W 1998 r. został najmłodszym radnym Rady Miasta Legionowo, obejmując w trakcie kadencji funkcję przewodniczącego komisji oświaty, a następnie przewodniczącego rady miasta.

W 2002 r. został zastępcą prezydenta Legionowa, odpowiedzialnym między innymi za edukację, kulturę, promocję i sport.

W 2006 roku został radnym Rady Powiatu Legionowskiego i Starostą Legionowskim.

4 sierpnia 2015 r. został powołany przez premier Ewę Kopacz na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

W wyborach parlamentarnych 25 października 2015 r. został wybrany na posła na Sejm RP z list Platformy Obywatelskiej.

W Sejmie zasiada w komisjach: administracji i spraw wewnętrznych oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. 

"Jan Grabiec został jednogłośnie wybrany przez zarząd rzecznikiem partii i klubu parlamentarnego. Chcemy robić to wspólnie, budujemy to na zasadzie naczyń połączonych, tzn. jak najwięcej wspólnych inicjatyw tak, żeby organizacyjnie to lepiej mogło wyglądać i było skuteczniejsze" - powiedział po zakończeniu posiedzenia zarządu Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.


bg Image