12.2.16_Neumann_big.png

Platforma Obywatelska zwróciła się do prezydenta Andrzeja Dudy o niepodpisywanie ustawy ws. programu "Rodzina 500 plus".

piśmie, które trafiło do KPRP Platforma Obywatelska wyraża oczekiwanie, że prezydent podejmie inicjatywę ws. objęcia programem "500+" wszystkich polskich dzieci.

"Zgodnie z naszą wczorajszą zapowiedzią, dziś kierujemy pismo do pana prezydenta Andrzeja Dudy związane z przyjęciem tej niesprawiedliwej, wykluczającej 3 miliony dzieci z pomocy państwa ustawy +500 plus+ przez PiS" - powiedział na konferencji prasowej Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann.

Przewodniczący przyznał, że ustawę musi jeszcze przyjąć Senat, który zajmie się nią na posiedzeniu rozpoczynającym się w piątek. "Ale znamy też realia i wiemy, że Senat najprawdopodobniej bez poprawek przyjmie tę ustawę i jeszcze dzisiaj trafi ona na biurko pana prezydenta. Z doświadczenia wiemy, że pan prezydent dość szybko podpisuje różne ustawy, które dostaje od prezesa Kaczyńskiego, więc trochę wyprzedzająco piszemy pismo proszące pana prezydenta Andrzeja Dudę, aby powstrzymał się z podpisaniem tej ustawy, przekazał ją jeszcze raz do Sejmu" - powiedział.

Platforma Obywatelska oczekuje, by Sejm "naprawił niesprawiedliwość", która znalazła się w ustawie wprowadzającej program "Rodziny 500+". "Tak, aby nie wykluczać 3 milionów dzieci, 1,8 mln rodzin z pomocy państwa w programie +500 plus+" - zaznaczył Przewodniczący.

W zeszłym tygodniu klub Platforma Obywatelska złożył w Sejmie własny projekt ustawy o świadczeniu z tytułu wychowania i kształcenia dzieci, w którym postuluje objęcie 500-złotowym świadczeniem wszystkie polskie dzieci. Projekt ten również trafił do prezydenta. "Także pan prezydent Andrzej Duda wielokrotnie mówił o tym, że nie wolno dzielić Polaków, nie wolno dzielić dzieci, 500 złotych powinno być wsparciem na każde dziecko" - powiedział Sławomir Neumann.

Zobacz pełną treść wniosku do prezydenta

wł/pap


bg Image