c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_luty_2016_11.02.2016_Schetyna_Neumann_Kidawa-Blonska_big.png

Projekt dot. programu "Rodzina 500 plus" autorstwa Platformy Obywatelskiej, zgodnie z którym dodatkiem tym ma być objęte każde dziecko, zostanie przekazany prezydentowi Andrzejowi Dudzie - poinformowali politycy Platformy Obywatelskiej na konferencji prasowej w Sejmie.

Sejm przegłosował ustawę wprowadzającą program "Rodzina 500 plus", który przewiduje wsparcie dla rodzin - 500 złotych na drugie i kolejne dziecko. Tydzień temu klub PO złożył własny projekt ustawy, który zakłada objęcie 500-złotowym dodatkiem wszystkie dzieci.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zaznaczył, że rządowy program "Rodzina 500 plus" "ma cechy wyborczego oszustwa". "Powiedzieliśmy +sprawdzam+ i sprawdziliśmy: PiS dzieli nie tylko Polaków, dzieli także nasze dzieci - na dzieci lepszego i gorszego sortu, i tak naprawdę wyklucza ze swojego wielkiego cywilizacyjnego projektu ponad 3 miliony dzieci. Nie ma zgody na takie zachowania" - powiedział Grzegorz Schetyna.

Poseł poinformował, że jego klub wstrzyma się w czwartek od głosu w sprawie ustawy dot. "500 plus". Zapowiedział jednocześnie, że Platforma Obywatelska "nie zostawi tej sprawy". "Będziemy ją podejmować, przypominać o tym, że doszło do wyborczego oszustwa i zostało to oszustwo dokonane rękami polityków PiS" - dodał.

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann powiedział, że Platforma przekaże swój projekt dot. wsparcia dla rodzin Andrzejowi Dudzie "z wnioskiem o to, żeby prezydent przyjął ten projekt jako swój".

"I być może wtedy on zyska akceptację w parlamencie. Ten projekt jutro złożymy w kancelarii prezydenta. Jeżeli pan prezydent będzie chciał się z nim zapoznać, szerzej porozmawiać, jesteśmy do tego gotowi, a na dzisiaj będziemy apelować do pana prezydenta, żeby zgodnie ze swoimi też poglądami, obietnicami wyborczymi przyjął na siebie odpowiedzialność naprawienia błędu, który popełnia dzisiaj PiS" - powiedział Przewodniczący.

"Chcielibyśmy, żeby pan prezydent był prezydentem wszystkich dzieci, a nie tylko tych wybranych przez PiS" - dodał Sławomir Neumann.

wł/pap


bg Image