c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_luty_2016_10.02.2016_Augustyn_Gajewska_big.png

- Z nieukrywaną radością przyjęliśmy wiadomość ogłoszoną ustami min. Zalewskiej, że PiS wycofuje się z likwidacji gimnazjów - poinformowały posłanki Platformy Obywatelskiej na konferencji prasowej w Sejmie.

"Ich kampanijny pomysł poruszył bardzo głęboko szerokie środowiska-nauczycieli, samorządowców, uczniów, rodziców, związki zawodowe i wiele innych grup społecznych. Pomysł nieprzemyślany, rzucony chyba tylko po to,żeby pokazać, że jakąś zmianę w edukacji chce się zorganizować" - zauważyła Urszula Augustyn. "Tymczasem edukacja jest takim procesem i zjawiskiem w którym rewolucyjne zmiany nikomu nie służą. PO była temu przeciwna i podjęła szereg działań. Dlatego cieszymy się z drobnego sukcesu" - dodała.

Posłanka zasygnalizowała, że PiS będąc wcześniej w opozycji mocno obrzydziło Polakom szkołę. "Nie wolno tego robić,to jest absolutnie błędne zachowanie. Będziemy się o polską szkołę upominać" - zaznaczyła Urszula Augustyn.Kinga Gajewska z sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży przypomniała, że Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska zorganizował ogólnopolską konferencję 'Stop zamachowi na edukacje'.

"Zachęcamy żeby sprzeciwiać się głupim pomysłom PiS, bo tylko i wyłącznie nasz sprzeciw jest w stanie zatrzymać PiS przed głupimi zmianami. PO jest za tym aby edukacje reformować w sposób ewolucji a nie rewolucji" - podkresliła.

Posłanka wyraziła także nadzieję, że dyskusja na temat reformy edukacji będzie na tyle poszerzona, że wszystkie kluby będą mogły uczestniczyć w tej debacie.


bg Image