27.1._Neumann_big.png

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Sławomir Neumann podczas debaty nad rządowym projektem ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci przypomniał, że program nie jest tym, który premier Beata Szydło zapowiedziała w kampanii wyborczej. Zwrócił uwagę, że projekt w obecnej postaci "wyklucza 3 miliony dzieci".

"Mówiła pani, że jest to historyczny projekt. To raczej jest historyczne kłamstwo" - zwrócił się do szefowej rządu. "Przedstawiacie projekt, który wyklucza 3 miliony dzieci i 1,8 miliona rodzin. Oszukujecie, kłamiecie, wykluczacie dzieci. Dzielicie dzieci na lepsze i gorsze" - mówił poseł.

"Obietnica, że 500 zł dostanie każde dziecko, okazuje się mieć tyle wspólnego z rzeczywistością, co podatek, który miał uderzać w zagraniczne hipermarkety, a praktycznie rujnuje polski handel. Jest to tak samo realne jak fotel ministra obrony dla Jarosława Gowina. Tyle że personalia w rządzie mogą interesować dorosłych, wy oszukaliście dzieci" - zaznaczył Sławomir Neumann.

Przewodniczący apelował o zajęcie się projektem Platformy Obywatelskiej, który jest - jak dodał - sprawiedliwy, uczciwy i nie dzieli dzieci na gorsze i lepsze. "Odpuście jedynakom" - nawoływał.

Podkreślił, że zgodnie z projektem Platformy Obywatelskiej 500 zł będzie wypłacane na każde dziecko od 1 lipca przez ZUS. Zaznaczył, że Platforma złożyła ten projekt, bo chce pomagać sprawiedliwie, wszystkim.

wł/pap


bg Image