c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_luty_2016_8.02.2016_Grabiec_Szczerba_big.png

Posłowie: Jan Grabiec i Michał Szczerba zaprezentowali na konferencji prasowej w Sejmie spot odnoszący się do składanych przez PiS obietnic dotyczących programu "Rodzina 500+".

"PiS, pani premier Beata Szydło osobiście wielokrotnie podczas kampanii wyborczej prezentowała program dotyczący pomocy rodzinom +500 złotych na każde dziecko+. Podkreślała to sformułowanie +500 złotych na każde dziecko+ kilkadziesiąt razy, m.in. w debatach telewizyjnych, spotach wyborczych, podczas spotkań z wyborcami. W tych dniach PiS przedstawił projekt ustawy, który dotyczy tej samej kwestii, ale przyznaje tak naprawdę pomoc finansową co drugiemu dziecku" - mówił  na konferencji prasowej poseł Jan Grabiec.

Michał Szczerba zapowiedź przyznania "500 złotych na każde dziecko" nazwał "największym kłamstwem" parlamentarnej kampanii wyborczej. Podkreślił, że odpowiedzią na nie jest postulat Platformy Obywatelskiej objęcia wszystkich dzieci 500-złotowym dodatkiem.

W zaprezentowanym spocie znajduje się w nim m.in. wypowiedź Beaty Szydło z debaty telewizyjnej z ówczesną premier Ewą Kopacz, gdzie obecna szefowa rządu mówiła o 500 złotych "na każde dziecko". W materiale znalazły się też niedawne słowa rzeczniczki klubu PiS Beaty Mazurek, która samotnym matkom z jednym dzieckiem, które z racji dochodów nie kwalifikują się do programu "500 plus" radziła, by ustabilizowały swą sytuację rodzinną i miały więcej dzieci.

wł/pap


bg Image