c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_luty_2016_3.02.2016_Czerwinski_big.png

- Jest jasnym dla mnie, że ten rząd nie ma uporządkowanego pomysłu na to, co może zrobić, że działa w chaosie, że tym co jest widoczne to tylko restrukturyzacja ministerstw. Z tego żadnego pożytku nie mają związkowcy i polska gospodarka - zwrócił uwagę na briefingu prasowym w Sejmie poseł Andrzej Czerwiński z sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa.

"Styczeń i luty zeszłego roku był kulminacją rozmów nt. przyszłości polskiego górnictwa. Efektem tych rozmów była ustawa przyjęta przez parlament o restrukturyzacji górnictwa. Teraz mamy znowu luty i zaczyna się dyskusja, co z tym górnictwem może się wydarzyć" - przypomniał poseł.

"Gdybym był złośliwy to przypomniałbym jeszcze te słowa, które B.Szydło powiedziała w kampanii, że wszystkie podmioty gospodarcze, wszystkie kopalnie które PO-PSL pozamykał, oni natychmiast otworzą, bo to jest szkodliwe dla polskiej gospodarki. A na dzisiaj mamy taką sytuację, że jeśli chodzi o górnictwo - PiS prowadzi dokładnie ten sam program, który przygotowała PO" - zauważył.

Minister Skarbu w rządzie PO-PSL podkreślił, że "nie ma lepszej reformy i skuteczniejszej reformy górnictwa niż jego gruntowna restrukturyzacja i to był jeden z filarów naszego programu". "Proponowaliśmy konsolidacje, żeby to nie polityk decydował o tym, kto ma zamykać, czy wzmacniać którekolwiek przedsiębiorstwo gospodarcze, ale żeby to fachowcy, biznesmeni, ci którzy wykorzystują węgiel jako surowic pierwotny – decydowali o tym" - zaznaczył Andrzej Czerwiński.


bg Image