c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_29.01.2016_Brejza_Myrcha_big.png

"Od dziś w Polsce zamiast niezależnej prokuratury będziemy mieli pisokraturę. Minister Ziobro otrzymał narzędzia do działania jako Prokurator Generalny, ale także ogromne narzędzia wpływów na prokuratorów" - zwrócili uwagę na konferencji prasowej w Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej.

"Niebezpieczne jest umożliwienie Prokuratorowi Generalnemu wydawania wiążących poleceń służbowych prokuratorom wszystkich szczebli . Co więcej, prokurator uzyska możliwość odtajniania dokumentów bez zgody organów, które nadały klauzulę tajności oraz możliwość ujawniania informacji z toczących się postępowań każdej osobie bez względu na jej kwalifikacje" - przestrzegał poseł Arkadiusz Myrcha.

"Nie ma takiego rozwiązania w żadnym kraju europejskim, by polityk dysponował możliwością wglądu do kontroli operacyjnej" - podkreślił poseł Krzysztof Brejza.

"Z prokuratury, która była niezależna, w ostatnich latach i trzymającą się na uboczu polityki, PiS wraca do rozwiązań z lat 2005-2007" - zauważył. "To kalka błędów z tamtych lat. (...) Te błędy zamienione zostały w normy prawne" - dodał.

"Czekają nas czasy pisokratury. Ciekawe i niebezpieczne dla opozycji" - zaznaczył Krzysztof Brejza.

 

 

 

 

 


bg Image