c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_18.01.2016_Halicki_big.png

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska zakończyło się dobrym komunikatem, że warto współpracować i podnosić reputację Polski - ocenił Andrzej Halicki.

Andrzej Halicki ocenił, że spotkanie Tusk-Duda zakończyło się dobrym komunikatem, że "warto współpracować i pracować by podnosić reputację Polski, a nie przenosić konflikty, które mają miejsce u nas, wystawiać kolejne znaki zapytania nad poszanowaniem porządku prawnego oraz tworzyć pozytywny klimat dla dalszego rozwoju gospodarczego".

"Myślę, że ta rozmowa powinna być przykładem, jak w konstruktywny, ale też racjonalny sposób powinni się zachowywać przedstawiciele rządu, bo to od działania rządu zależy dzisiaj reputacja Polski na arenie europejskiej, a w interesie wszystkich Polaków jest to, by udział Polski w rodzinie państw europejskich, by nasza obecność była powodem do dumy, a nie powodem do tego, by nad Polską pojawiały się znaki zapytania i żeby Polska zajęła miejsce w tej +oślej ławce+" - powiedział wiceprzewodniczący klubu PO.

Jego zdaniem, ten sam kierunek "utrzyma" podczas wtorkowej debaty na temat sytuacji w Polsce w europarlamencie premier Beata Szydło. "Oby stanowiło to próbę i rzeczywiste działanie w kierunku wyeliminowania tych wątpliwości, które pojawiły się, jeżeli chodzi o naszą przyszłość" - zaznaczył Andrzej Halicki.

wł/pap

 


bg Image