c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_15.01.2015_Korol_Ziolkowski_Niemczyk_big.png

Dziś rozpoczyna się największa impreza sportowa w 2016 roku w Polsce, czyli Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej. Po Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku i Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej w 2014 roku, to kolejna taka impreza w naszym kraju – powiedział podczas konferencji prasowej poseł Adam Korol. Przez najbliższe 2 tygodnie będziemy świadkami zmagań szesnastu najlepszych drużyn w piłce ręcznej w Europie.

Poseł Korol zwrócił uwagę, że stawką tych zawodów będzie nie tylko srebrny czy złoty medal ale również awans na igrzyska olimpijskie.

Te mistrzostwa pod każdym względem zapowiadają się jako wyjątkowe i niepowtarzalne, Akredytowano 1200 dziennikarzy. Do organizacji zgłosiło się 840 wolontariuszy, 175 stacji z całego świata będzie transmitowało mistrzostwa. Mogą to być największe mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, które były do tej pory zorganizowane.

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej trzymają kciuki za polską drużynę. Poseł Małgorzata Niemczyk zwróciła uwagę na to, jak istotną rolę pełnią kibice wspierający sportowców. - Nie szczędźmy gardeł i bądźmy z naszą drużyną, a oni na pewno dadzą z siebie wszystko – powiedziała poseł Niemczyk.

Z kolei poseł Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski w rzucie młotem, powiedział, że zazdrości piłkarzom, że mogą pokazać się swoim kibicom na polskiej ziemi. Poseł liczy na to, że kolejne tak prestiżowe zawody będą odbywać się w przyszłości w naszym kraju.


bg Image