c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2016_13.01.2016_Arlukowicz_Malecka_Hok_big.png

Posłowie Platformy Obywatelskiej zwrócili się do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, by przedstawił szczegółową informację nt. założeń do projektu bezpłatnych leków dla osób po 75. r. życia. Projektowi 75+ miało być poświęcone środowe posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, jednak punkt ten zdjęto z porządku.

Wniosek o wykreślenie z porządku obrad komisji punktu dotyczącego projektu 75+ złożył zastępca przewodniczącego Tomasz Latos  z PiS. 

Przewodniczący Komisji Zdrowia Bartosz Arłukowicz zwrócił uwagę po środowym posiedzeniu komisji, że Radziwiłł "uchyla się od informacji" w sprawie projektu 75+. "Przedstawił dla posłów i posłanek, członków komisji zdrowia 1,5-stronnicowy dokument (…), w którym przedstawia informację, że te leki będą. Jakie - nie wiadomo, kiedy - nie wiadomo i dla kogo - też nie wiadomo" - podkreślił Bartosz Arłukowicz na konferencji prasowej.

"My żądamy informacji w tej sprawie w imieniu pacjentów, którzy chcą wiedzieć dla których pacjentów takie leki będą, jakie to leki będą leki, bo wiemy już na pewno, że nie dla wszystkich pacjentów. Wiemy na pewno, że nie wszystkie leki, dlatego komisja zdrowia chciała takie informacje z panem ministrem zdrowia dzisiaj wymienić" - zaznaczył poseł.

Beata Małecka-Libera mówiła, że projekt bezpłatnych leków dla seniorów cieszy się sporym zainteresowaniem osób po 75. roku życia. "Oni zadają nam pytania jak będzie wyglądała ta lista" - dodała.

wł/pap


bg Image