c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2015_29.12.2015_Kluzik_Gajewska_big.png

Platforma Obywatelska opowiedziała się w Sejmie przeciw poselskiemu projektowi nowelizacji ustawy o systemie oświaty znoszącej obowiązek szkolny dla sześciolatków.

Po zakończeniu sejmowej debaty na konferencji prasowej Joanna Kluzik-Rostkowska i Kinga Gajewska zaprezentowały spot internetowy. Rozpoczyna go pytanie: "Czy polskie dzieci mają być gorsze?". 

{youtube}P-1WLXJHaJ8{/youtube}

W spocie przypomniano, że "PO dostosowała wiek rozpoczynania edukacji do większości krajów europejskich; dziś 80 proc. sześciolatków jest już w szkołach". Jak podano znosząc obowiązek szkolny dla sześciolatków PiS wprowadzi poważne zagrożenia. Wymieniono m.in. pusty rocznik w szkołach na wszystkich latach nauki, klasy z trójką dzieci, utratę pracy przez nauczycieli, brak miejsc w przedszkolach dla najmłodszych dzieci.

Reforma podwyższająca wiek szkolny, którą proponuje PiS, to wielka zmiana dewastująca system, który dziś funkcjonuje dobrze. Jeśli chcemy poważnie rozmawiać o edukacji dzieci to musimy brać pod uwagę w jaki sposób nauczyciel pracuje z dziećmi i czy ma możliwość korzystać ze wszystkich sposobów nauczania dostępnych w XXI wieku - zwróciła uwagę Joanna Kluzik-Rostkowska.

wł/pap


bg Image