c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2015_18.12.2015_Konwiski_big.png

PiS powinien przeprosić za język jakiego używa prezes Jarosław Kaczyński, m.in. za słowa o "najgorszym sorcie Polaków" i "współpracownikach Gestapo i AK-owcach". 

"W kampanii wyborczej, PiS dużo mówiło o dobrej zmianie, teraz okazuje się, że ta dobra zmiana, to język, którego używa Prawo i Sprawiedliwość, to nocne najścia na instytucje państwowe, to nocne nominacje" - powiedział poseł Zbigniew Konwiński na konferencji prasowej w Sejmie.

Poinformował, że Platforma przygotowała spot, w którym przedstawia wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego z ostatnich dni. "Chcemy przypomnieć Polakom, jakiego języka używał w ciągu ostatnich dni Jarosław Kaczyński" - dodał poseł.

"Byliśmy wykształciuchami, współpracownikami ZOMO, teraz mamy gen zdrady, nazwano nas komunistami i złodziejami, ostatnio okazało się, że jesteśmy współpracownikami Gestapo. Nie zgadzamy się na taki język w polityce, żądamy o Prawa i Sprawiedliwości przeprosin" - podkreślił Zbigniew Konwiński.

Klub PO złożył do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej wniosek o ukaranie prezesa PiS za jego słowa o "współpracownikach Gestapo i AK-owcach".

wł/pap

 


bg Image