c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_2015_17.12.15_Krzywonos_Mydo_big.png

PiS traktuje nas jak drugi sort - mówiła podczas briefingu w Sejmie Henryka Krzywonos. „Gdy chcemy zabierać głos, wyłącza się nam mikrofon, a inni panowie i panie z PiS wchodzą na mównicę jak do siebie, mówiąc długo i namiętnie. To jest hańba, że jesteśmy tak traktowani przez PiS”- mówiła poseł Krzywonos.

Gdy do moich akt wchodzą ludzie i grzebią w nich jak w swoich rzeczach, to przepraszam bardzo: jeśli pozbędziemy się TK, nie będziemy musieli zamykać drzwi, bo oni wszędzie wejdą, a nas nikt nie będzie bronił. Ja się dziś poczułam, jak w grudniu 70′ roku, mimo że wtedy miałam 16 lat” – dodała.

Z kolei poseł Antoni Mężydło zwrócił uwagę, że Janusz Śniadek próbował wykorzystać rocznicę Grudnia 70’ do celów politycznych, reklamował wystąpienie prezydenta, który przemawiał dziś pod pomnikiem poległych stoczniowców, a później próbował pouczać posłów opozycji, by „wypełniając testament poległych”, byli grzeczni wobec PiS.

Uważam, że takie zachowanie jest niegodne. Powiedziałem o tym prezesowi Kaczyńskiemu, a on stwierdził tylko: – No, a co ja mogę” – mówił podczas konferencji prasowej Antoni Mężydło. 


bg Image