c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_konf909.png

Dzisiejsza "Solidarność" jest bardzo zaangażowana politycznie. Piotr Duda ze względu na swoje przywództwo w związku powinien wyjaśnić sprawę doniesień tygodnika "Newsweek" - stwierdzili posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy podczas konferencji prasowej odnieśli się również do słów rzecznik prasowej PiS Elżbiety Witek.

My tej sprawy nie chcemy rozstrzygać - podkreślił poseł Antoni Mężydło. Natomiast uważamy, że to stanowisko musimy skomentować, ze względu na to, że jesteśmy reprezentantami "Solidarności". "Solidarności" jako symbolu, jako ikony, o którym mówiła rzecznik PiS. "Solidarność" to jest symbol - ale pierwsza "Solidarność" z lat osiemdziesiątych niewiele ma wspólnego z dzisiejszą - powiedział podczas konferencji poseł Mężydło.

Zdaniem posła Piotr Duda ze względu na to, że jest przywódcą związku o takiej samej nazwie, powinien tę sprawę wyjaśnić. Mamy nadzieję, że przedstawi fakty, które nie będą obciążały tego symbolu, jakim jest "Solidarność" - dodał.

Poseł Stefan Niesiołowski powiedział z kolei, że odmawia Piotrowi Dudzie prawa do mówienia w imieniu tego wielkiego ruchu społecznego jakim jest NSZZ "Solidarność" , którego znaczek posłowie Niesiołowski i Mężydło mieli zaszczyt nosić, za który cierpieli. Pani Witek, która tak się angażuje w obronę pana Dudy mogłaby się poduczyć historii. Spór rozstrzygnie sąd, my się do tego nie wtrącamy - zwrócił uwagę poseł Niesiołowski.

 


bg Image