c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_konf907.png

PO skierowała pismo do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczące ostatniego spotu PiS. Zdaniem polityków Platformy spot zawiera zakazany przekaz podprogowy. 

Politycy PO zorganizowali konferencję dotyczącą spotu PiS promującego projekt partii dot. 500 zł na dziecko. "Nie odpowiada nam sprawność, która posuwa się do łamania prawa, która prowadzi do emocjonalnego, nieświadomego nastawienia wyborców. Chcemy świadomej dyskusji o Polsce, jasnej i konkretnej. Tego typu metody są właściwie stosowane wyłącznie w krajach totalitarnych. W krajach demokratycznych, jak Polska są zakazane" - powiedział podczas konferencji w Sejmie senator Łukasz Abgarowicz.

W piśmie skierowanym do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji politycy zawarli opis spotu PiS. "W spocie, naszym zdaniem, zastosowano przekaz podprogowy, zakazany, według Europejskiej Konwencji o Telewizji Ponadgranicznej sporządzonej w Strasburgu z 5 maja 1989 roku, którą Polska ratyfikowała w lipcu 1990 roku. Chcemy, żeby Krajowa Rada obejrzała to, zastanowiła się i podjęła stosowne działania" - powiedział poseł Marcin Święcicki.

Zapowiadając w ubiegłym tygodniu zwrócenie się do KRRiT politycy Platformy zarzucili, że nowy spot PiS zawiera "niedozwoloną propagandę podprogową", a umieszczone w spocie zdjęcia można kupić w internecie i nie przedstawiają polskich dzieci. Rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Katarzyna Twardowska powiedziała wówczas, że Rada zbada sprawę i rozważy ewentualne działania, jeśli dostanie od Platformy pismo w tej sprawie.

wł/pap

 


bg Image