10.08.2015_Szczerba_big.png

Jeśli dzisiejsze doniesienia prasowe o tym, że pan Grzegorz Bierecki będzie kandydował do Senatu przy pozwoleniu PiS są prawdziwe, to rodzi wątpliwości, czy PiS faktycznie chce się odciąć od kłopotów Biereckiego oraz instytucji SKOK-ów, co do której działalności jest coraz więcej wątpliwości - mówił na konferencji prasowej poseł Michał szczerba.

"Dzisiejsze doniesienia prasowe o tym, że pan Grzegorz Bierecki będzie kandydował do Senatu przy pozwoleniu PiS, przy jego wsparciu polegających na braku wystawiania kontrkandydata w jego senatorskim okręgu wyborczym powodują pytania o rzeczywiste intencje Prawa i Sprawiedliwości" - mówił na poniedziałkowej konferencji w Sejmie poseł Michał Szczerba.

Nawiązał do informacji tygodnika Newsweek, według którego Bierecki zamierza ubiegać się o mandat senatora. Jak pisze Newsweek, Bierecki zawarł z PiS układ - formalnie wystartuje jako kandydat niezależny, ale PiS nie wystawi mu kontrkandydata. Z Białej Podlaskiej ma startować do Sejmu główny ekonomista SKOK-ów Janusz Szewczak - pisze tygodnik.

Zdaniem Michała Szczerby jeśli informacje tygodnika są prawdziwe, to "rodzi wątpliwości", czy PiS faktycznie chce się odciąć od kłopotów Biereckiego oraz instytucji SKOK-ów, co do której działalności - jak podkreślił poseł Szczerba - jest coraz więcej wątpliwości.

Poseł Michał Szczerba zaapelował też do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło, by wypowiedzieli się w tej sprawie. Podkreślił, że gdyby te doniesienia okazały się prawdziwe, to byłoby to "coś naprawdę niestosownego". "Według nas - to nie są standardy, których oczekują Polacy, oczekujący także tej dobrej zmiany i przywrócenia wiary w ten dobry sens polityki" - mówił poseł Michał Szczerba.

wł/pap


bg Image