grupinski_min2.png

- Uważam, że uregulowanie tej kwestii, której nie było od 25 lat, jest niezwykle ważne z punktu widzenia bioetycznego oraz interesu tych wszystkich młodych ludzi, którzy pragną mieć dzieci, a nie mogli ich posiadać – tak Rafał Grupiński, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska, komentował w TVP Info przyjęcie przez Senat ustawy o in vitro.

Jak dodał, ustawa może jeszcze w piątek zostać skierowana do prezydenta, ale to będzie zależało od Kancelarii Senatu.

Senat przyjął w piątek po południu ustawę o in vitro. Za przyjęciem projektu głosowało 46, a przeciw 43 senatorów. Czterech się wstrzymało. – Cieszę się bardzo, że ustawa została przyjęta. To jest sukces tego parlamentu. Uważam, że uregulowanie tej kwestii, której nie było od 25 lat, jest niezwykle ważne z punktu widzenia bioetycznego oraz interesu tych wszystkich młodych ludzi, którzy pragną mieć dzieci a nie mogli ich posiadać – komentował szef klubu. 

Pytany o to jak ocenia fakt, że pewna część senatorów PO zagłosowało przeciwko ustawie, stwierdził, że go to nie zaskoczyło. – Zdawaliśmy sobie z tego sprawę, stąd też prowadziliśmy długie dyskusje w klubie senackim, aby przekonać wszystkich do głosowania za tą ustawą, która kończy „wolną amerykankę” jeśli chodzi o kwestie leczenia in vitro – przekonywał Rafał Grupiński, który wskazywał, że ludzie nie mogący posiadać dzieci są zagrożeni rozpadem małżeństw i samotnością na starość. (...)"

Źródło: tvp.info


bg Image