22.05.2015_Rutnicki_big.png

Jakub Rutnicki mówił, że Andrzej Duda złamał przepisy nie występując do rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego o zgodę na podjęcie pracy na uczelni prywatnej w Poznaniu. Ponowił też apel o to, by Andrzej Duda pokazał zgodę rektora.

"Andrzej Duda ciągle nie odpowiada na pytanie i ciągle kluczy, jeżeli Duda nie kłamie, niech pokaże zgodę swojego rektora na podjęcie pracy na uczelni prywatnej" - powiedział w piątek na konferencji prasowej Rutnicki, który jest członkiem sztabu wyborczego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Jakub Rutnicki stwierdził, że Duda unika odpowiedzi na pytanie o to, czy miał zgodę. "Dlatego mamy wielki apel i prośbę, niech się spotka z rektorem i niech wyjaśni tę sytuację do końca. Jeśli nie ma zgody, a jej nie ma na dzień dzisiejszy, o czym mówią pracownicy UJ, to znaczy, że Duda kłamie" - powiedział poseł Jakub Rutnicki.

W środę rzecznik UJ Adrian Ochalik mówił, że w teczce osobowej Andrzeja Dudy w krakowskiej uczelni nie ma dokumentu z prośbą o zgodę na zatrudnienie w innym miejscu. Dokument taki powinien być złożony, gdyby Duda był zatrudniony na etacie w poznańskiej uczelni. Zaznaczył jednak, że jeśli Duda jest zatrudniony na uczelni poznańskiej na umowę cywilno-prawną, to nie miał obowiązku informować UJ o tym i pytać o zgodę. Ochalik mówił też, że UJ nie ma wiedzy na temat formy zatrudnienia Dudy poza macierzystą uczelnią, dlatego nie może się wypowiadać na ten temat.

Zapowiedział jednocześnie, że po powrocie rektora krakowskiej uczelni z zagranicznego wyjazdu służbowego, na którym przebywa do soboty, władze uczelni będą chciały wyjaśnić tę sprawę.

wł/pap


bg Image