c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_brief_rutnicki1.png

Jakub Rutnicki powtórzył zarzuty pod adresem Andrzeja Dudy, jakoby ten złamał przepisy Prawa o szkolnictwie wyższym nie występując do rektora UJ o zgodę na podjęcie pracy na uczelni prywatnej. Więcej odwagi, proszę się przyznać do błędu - zaapelował do Andrzeja Dudy.

"Zadajemy to pytanie od kilku dni: czy doktor prawa złamał prawo, jeżeli chodzi o kwestie dotyczące tego, że nie ma zgody swojej macierzystej uczelni UJ o podjęcie pracy na uczelni prywatnej, poznańskiej?" - powiedział Jakub Rutnicki, członek sztabu Komorowskiego, na konferencji prasowej.

"Apelujemy, by kandydat Duda i jego sztab powiedział jasno: tak, rzeczywiście, kandydat Duda, były wiceminister sprawiedliwości, złamał prawo, ponieważ nie ma w dokumentacji Uniwersytetu Jagiellońskiego żadnej zgody dotyczącej tego, że miał prawo podjąć pracę na uczelni prywatnej i z tego tytułu zarobić przez kilka lat ponad 200 tysięcy złotych" - podkreślił poseł.

Jakub Rutnicki przywołał art. 129 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, zgodnie z którym "nauczyciel akademicki zatrudniony w uczelni publicznej może podjąć lub kontynuować zatrudnienie w ramach stosunku pracy tylko u jednego dodatkowego pracodawcy prowadzącego działalność dydaktyczną lub naukowo-badawczą; podjęcie lub kontynuowanie przez nauczyciela akademickiego dodatkowego zatrudnienia w ramach stosunku pracy u pracodawcy, o którym mowa w zdaniu pierwszym, wymaga zgody rektora".

Polityk ocenił, że "sztabowcy PiS i kandydat Duda kluczą". "Panie Duda, więcej odwagi! Sztabowcy pana Dudy: więcej odwagi, przyznajcie się do błędu!" - wezwał Jakub Rutnicki.

wł/pap


bg Image