Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/FEna89vm4cJ0f35.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/FEna89vm4cJ0f35.png'
FEna89vm4cJ0f35.png
Platforma Obywatelska rozważa ponowne złożenie w Sejmie projektu likwidującego finansowanie partii z budżetu państwa - powiedział Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Rafał Grupiński.

"Pytanie o to, czy finansować partie z budżetu powraca. My od początku byliśmy zwolennikami tego, aby nie finansować partii w ten sposób. Rozważamy ponowne wystąpienie o zniesienie tego finansowania" - powiedział w środę Rafał Grupiński.

Dopytywany, czy PO czeka na "zielone światło" od premiera Donalda Tuska w tej sprawie, poseł odparł, że premier zawsze opowiadał się za zniesieniem budżetowego finansowania partii. "Jestem przekonany, że w tej sprawie wszyscy w Platformie mówimy jednym głosem" - zaznaczył. Przypomniał, że Platforma doprowadziła do zredukowania o połowę subwencji dla partii politycznych.

Rafał Grupiński przyznał jednocześnie, że dla PO istotnym pozostaje stanowisko koalicjanta, aby "nie wywołać dodatkowych rozdźwięków". "Ale cel i przekonanie mamy jedno: aby to finansowanie znieść" - podkreślił.

wł/pap


bg Image