c_710_0_16777215_00_images_konf0505b.png

Urszula Augustyn i Mariusz Witczak mówili na konferencji prasowej o tym, że prezydent Bronisław Komorowski i rząd PO-PSL realizuje przez ostatnie lata politykę prorodzinną, której ważnym elementem jest in vitro. Zaznaczyli także, że prezydent wspierając in vitro i polskie rodziny jest prezydentem postępowym.

"Każdy projekt, który dzisiaj posunie nas o krok do przodu, który dzisiaj zdecyduje, że będzie ta metoda łatwiejsza do wykorzystania, bardziej dostępna, lepiej finansowana każdy ten projekt jest naprawdę istotny. To nie jest pojedyncze rozwiązanie. Finansowanie metody in vitro jest tylko jednym z elementów, który wpisuje się w całą politykę prorodzinną realizowaną przez ostatnie lata przez prezydenta Bronisława Komorowskiego razem z rządem PO-PSL" - mówiła wiceminister Urszula Augustyn.

Urszula Augustyn przypomniała, że rząd PO-PSL przy wsparciu prezydenta Bronisława Komorowskiego wprowadził m.in. Kartę Dużej Rodziny, dzięki której rodzice z trójką i więcej dzieci mogą korzystać ze zniżek na przejazdy kolejowe, a także w dostępie do kultury i rekreacji. "Są to rozwiązania, które powodują, że przedszkole jest tańsze, finansujemy budowę żłobków, od dwóch lat realizujemy duży projekt bezpłatnych podręczników. Nie mówiłam jeszcze o urlopach rodzicielskich. To jest pakiet prorodzinnych działań" - zaznaczyła minister Urszula Augustyn.

Poseł Mariusz Witczak mówił na konferencji prasowej, że in vitro, to niezwykle ważny projekt społeczny, a prezydent Komorowski popierając in vitro i wspierając polskie rodziny jest prezydentem postępowym.

"Dziś sztab Bronisława Komorowskiego przedstawił spot prawdy o Andrzeju Dudzie w sprawie in vitro. Chcę w imieniu PO powiedzieć, że in vitro jest dla nas niezwykle ważnym projektem społecznym. Każdy polityk, który jest przeciwnikiem in vitro nie odpowiada na ważne wyzwania społeczne i ma bardzo mało szans na to, by funkcjonować w nowoczesnym społeczeństwie" - powiedział Mariusz Witczak. "Pan prezydent jest prezydentem postępowym popierając in vitro i wspierając polskie rodziny a Andrzej Duda swoim myśleniem zapisuje się do ciemnogrodu - dodał poseł Witczak.

wł/pap


bg Image