c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_screen2.png

W związku z półroczem rządu Platforma Obywatelska przygotowała spot, który można oglądać w internecie.

Premier Ewa Kopacz mówi w nim m.in., że celem jej rządu od początku było zapewnienie bezpiecznej przyszłości Polaków, miejsc pracy i naszego rozwoju". Szefowa rządu wylicza w nim zrealizowane obietnice z expose.

W spocie pokazano też spotkania premier Kopacz m.in. z przywódcami europejskimi, przedsiębiorcami, żołnierzami, górnikami oraz osobami starszymi. Spot kończy się hasłem - "Praca dla Polski. Praca dla Polaków".

        {youtube}XaEr6IQ8z_o{/youtube}

 

Podczas podsumowania półrocza jej rządu premier Ewa Kopacz oświadczyła, że udało się zrealizować 50 proc. obietnic zawartych w expose. 

Premier podkreśliła, że szczególną uwagę zwróciła na kwestie dotyczące obronności i bezpieczeństwa. "Silna polska armia jest fundamentem tego bezpieczeństwa. Przyjęliśmy zasadę przeznaczania 2 proc. PKB na obronności; przyjęliśmy plan wzmocnienia bezpieczeństwa kraju; utworzyliśmy Centrum Weterana" - wyliczała Ewa Kopacz.

Szefowa rządu powiedziała że, fundamentem polskiej polityki zagranicznej jest wiarygodność u partnerów z NATO i UE, która wymaga jednocześnie "unikania radykalizmów, straszenia i awanturnictwa" i "stawania w obronie tych ideałów i wartości w polityce międzynarodowej, które są gwarantem respektowania prawa do wolności i niepodległości".

Jej zdaniem, dzięki "konsekwencji i działaniu" rządu udało się "utrzymać solidarność państw Zachodu wobec rosyjskiej agresji na Ukrainie". Do elementów bezpieczeństwa Polski zaliczyła też wpieranie polskiej rodziny i dzietności. W tym kontekście wymieniła zwiększenie wydatków na budowę żłobków czy zmiany w zasadach wykorzystania urlopów rodzicielskich, a także projekt "złotówka za złotówkę".

Ewa Kopacz przypomniała, że od września tego roku z polskich szkół zniknąć ma tzw. śmieciowe jedzenie. Zapowiedziała też realizację programu "Senior WIGOR", zapewniającego seniorom ofertę opiekuńczą, edukacyjną, kulturalną i sportowo-rekreacyjną.

Rząd przeprowadził waloryzację rent i emerytur, która ma kosztować 3,5 mld złotych. "Zrealizowałam też swoją obietnicą dotyczącą wydłużenia programu de minimis do roku 2016 i rozszerzenia go o wsparcie dla przedsiębiorców na rzecz eksportu ich produkcji. Tylko w roku 2014 z gwarancji tych skorzystało prawie 74 tys. przedsiębiorców" - zaznaczyła szefowa rządu. Przypomniała ponadto, że opracowane zostały założenia nowej ordynacji podatkowej.

Premier zadeklarowała, że celem jej rządu jest także tworzenie jak największej liczby nowych miejsc pracy, co ma dać "poczucie stabilności w rodzinie i możliwość planowania swojej przyszłości". Przypomniała, że dziś ponad 16 mln Polaków ma pracę.

wł/pap


bg Image