Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/OlXGn4rN579rmb1.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/OlXGn4rN579rmb1.png'
OlXGn4rN579rmb1.png
Z dniem 19 czerwca 2013 r. prezes Rady Ministrów Donald Tusk, na wniosek ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomira Nowaka, powołał Pana Zbigniewa Rynasiewicza na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Poseł Zbigniew Rynasiewicz potwierdził informacje, że otrzymał nominację na funkcję wiceministra transportu. Zastąpił odwołanego w poniedziałek Tadeusza Jarmuziewicza. Zbigniew  Rynasiewicz był do tej pory Przewodniczącym sejmowej Komisji Infrastruktury i członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Urodziłsię 4 października 1963 r. w Grodzisku Dolnym (woj. podkarpackie), gdzie mieszka do dziś. Od 1997 r. jest posłem czwartą kadencję (III, V i VI kadencji). Został wybrany z okręgu obejmującego Rzeszów. Studiował historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Ukończył podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2002-2005 pełnił funkcję starosty leżajskiego. W latach 1990-1997 był wójtem gminy Grodzisko Dolne (woj.podkarpackie). Był najmłodszym wójtem w województwie, miał wtedy 26 lat.  Jest członkiem i współzałożycielem wielu stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz Prezesem Zarządu Środowiskowego Akademickiego Związku Sportowego w Rzeszowie.

wł/pap

 

 bg Image