c_710_0_16777215_00_images_kppo3_aktualnosci_201410_Grupiski7.png

Trzy najważniejsze cele rządu Ewy Kopacz, to: bezpieczeństwo państwa i obywateli, wzrost dobrobytu polskich rodzin oraz wzrost zaufania do instytucji publicznych - powiedział przewodniczący klubu Rafał Grupiński podczas sejmowej debaty nad expose premier Ewy Kopacz.

Zdaniem Rafała Grupińskiego, kluczem expose premier Ewy Kopacz były dwa słowa - zaufanie i bezpieczeństwo. "Te dwa słowa wskazały trzy najważniejsze cele (rządu), czyli poczucie bezpieczeństwa państwa i obywateli w ich życiu codziennym, pracę nad tym, aby rósł dobrobyt polskich rodzin i wzrost zaufania do instytucji publicznych" - zaznaczył.

"Byliśmy świadkami konkretnego, bardzo zwartego wystąpienia, w którym otwarcie podziękowała poprzednim ekipom rządzącym, poprzednim premierom, jeśli chodzi o wkład w to, co zbudowaliśmy przez ostatnie 25 lat. To ważny gest, który pokazuje, w jaki sposób Ewa Kopacz rozumie politykę i chce ją uprawiać" - powiedział Rafał Grupiński.

Jak dodał, Ewa Kopacz w expose zarysowała plan działania w dłuższej perspektywie, nie tylko do wyborów parlamentarnych w 2015 roku. Ten plan - jak mówił - będzie realizowany "z myślą o dobru Rzeczypospolitej i dobru jej obywateli".

"Zamiarem Platformy, myślę, że także PSL, jest nie tylko dobrze pracować zgodnie z wytycznymi premier Kopacz, ale także ponownie zasłużyć na zaufanie wyborców" - podkreślił przewodniczący klubu.

Rafał Grupiński przypomniał też, że Ewa Kopacz zaapelowała w trakcie expose do szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego o zdjęcie z Polski "klątwy wzajemnej nienawiści". Szef PiS po sejmowym expose krótko rozmawiał z ustępujacym premierem Donaldem Tuskiem.

"To jest dobry prognostyk, co do poziomu polskiej polityki i poziomu sporów" - podkreślił przewodniczący Rafał Grupiński.

wł/pap


bg Image