Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/8fB7EW86WAUFmGk.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/8fB7EW86WAUFmGk.png'
8fB7EW86WAUFmGk.png
Jerzy Buzek, Danuta Hübner, Róża Thun oraz Filip Kaczmarek zostali wyróżnieni nagrodą Europosła Roku. To dotychczas rekordowa ilość polskich deputowanych otrzymujących tę prestiżową nagrodę, przyznawaną przez brukselski miesięcznik "The Parliament Magazine". Kryształowe statuetki w kształcie gwiazdy wręczane są co roku najbardziej pracowitym i wpływowym posłom do Parlamentu Europejskiego. Nagrody przyznawane są w 17 kategoriach.

Nagroda jest uznaniem szczególnej pracy i zaangażowania posłów w swoich komisjach parlamentarnych. Na pierwszym etapie nominacji wyboru dokonują organizacje pozarządowe oraz organizacje związane z przedmiotowym sektorem. Następnie europosłowie wybierają zwycięzców.

Jerzy Buzek dostał nagrodę w kategorii Energia.

- Po niemal jednomyślnym przyjęciu mojego raportu w Komisji Przemysłu i Energii w ubiegłym tygodniu, nagrodę tę traktuję jako kolejny wyraz poparcia dla moich wieloletnich starań o bezpieczeństwo energetyczne Europy, zwłaszcza Polski. Wiąże się to z możliwością wykorzystania wszystkich rodzajów źródeł energii (np. węgla, gazu łupkowego), a także wzmocnieniem pozycji negocjacyjnej Unii Europejskiej w relacjach z dostawcami z zewnątrz - powiedział były przewodniczący PE.

Jerzy Buzek otrzymał nagrodę za wkład w budowę energetycznej strategii i niezależności UE, w tym - zainicjowanie budowy Europejskiej Wspólnoty Energetycznej (wraz z J. Delorsem) oraz zaangażowanie na rzecz szybkiego wdrożenia wewnętrznego rynku energii UE.

Danuta Hübner otrzymała nagrodę w kategorii Polityka Regionalna.

- To przede wszystkim mocny sygnał, jak ważna dla nas wszystkich jest polityka regionalna. Cieszę się, że od niemal 10 lat mogę pracować na rzecz tej europejskiej polityki, nowoczesnej, promującej rozwój i poprawę warunków życia nas wszystkich – Danuta Hübner.

Róża Thun otrzymała nagrodę w kategorii Rynek Wewnętrzny i Ochrona Konsumentów.

- Jestem wdzięczna przedstawicielem organizacji branżowych i konsumenckich oraz koleżankom i kolegom europarlamentarzystom za to wyróżnienie. To dla mnie wielkie zobowiązanie na przyszłość by dalej znosić bariery, na jakie napotykają obywatele, w tym przedsiębiorcy, na jednolitym rynku - powiedziała Róża Thun.

Róża Thun otrzymała nagrodę za walkę o prawa konsumentów w internecie i znoszenie barier na wspólnym rynku. - Obywatele musza wiedzieć m.in. czy płatność kartą jest bezpieczna, być pewnym ze przesyłka zostanie dostarczona na czas – dodała Róża Thun. 

Filip Kaczmarek otrzymał nagrodę w kategorii Rozwój

- Jestem ogromnie zaszczycony, że już po raz drugi zostałem laureatem nagrody dla najbardziej pracowitego posła w kategorii Rozwój. Cieszę się, że moja praca w zakresie polityki rozwojowej została zauważona i doceniona. To bardzo miłe wyróżnienie i dziękuję tym posłom, którzy oddali na mnie głos – powiedział Filip Kaczmarek.

Laureaci Platformy Obywatelskiej z poprzednich lat:

2011 – Róża Thun - kategoria Rynek Wewnętrzny i Ochrona Konsumentów.

2010 – Bogusław Sonik - kategoria Energia

2009 – Filip Kaczmarek - kategoria Rozwój

2007 – Jan Olbrycht - kategoria Rozwój Regionalny

2006 – Jerzy Buzek - kategoria Badania i Technologia

Grupa Europejskiej Partii Ludowej (EPL), do której należą Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe, jest największą i najbardziej wpływową grupą polityczną w Parlamencie Europejskim skupiającą 269 posłów z 26 państw członkowskich UE.

 


bg Image