Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/5775bXcsF34jI1e.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/5775bXcsF34jI1e.png'
5775bXcsF34jI1e.png
Wybranego pod koniec lipca na nowego prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego zastąpi w Sejmie dotychczasowa radna Platformy Obywatelskiej w Radzie Miejskiej w Łodzi Elżbieta Królikowska-Kińska.

Elżbieta Maria Królikowska-Kińska urodziła się 17 marca 1956 w Łodzi. Od 1979 roku jest absolwentką fizyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Na tej samej uczelni ukończyła Podyplomowe Studia Europejskie. Życie zawodowe związała z edukacją. Po zakończeniu studiów pracowała jako wychowawca oraz nauczyciel. Swoją karierę w administracji publicznej kontynuowała poprzez pełnienie funkcji wizytatora Kuratorium Oświaty w Łodzi, a następnie wicedyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi oraz do 2006 roku dyrektora Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi.

Przygodę z politką rozpoczęła w roku 1996 wstępując w szeregi Unii Wolności. Do Platformy Obywatelskiej dołączyła w 2003 roku.

Elżbieta Królikowska-Kińska to kolejna na liście wyborczej Platformy Obywatelskiej w okręgu łódzkim osoba z najwyższym wynikiem wyborczym. W wyborach do Sejmu przed dwoma laty otrzymała 3 942 głosy.

Foto: PAP


bg Image