Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/M559gRSN6Gz7TuG.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/M559gRSN6Gz7TuG.png'
M559gRSN6Gz7TuG.png
Posłowie Michał Szczerba i Marcin Święcicki są w Kijowie, by wyrazić solidarność z Ukraińcami protestującymi przeciw zawieszeniu rozmów o stowarzyszeniu z Unią Europejską.

Jeszcze w środę wieczorem posłowie Szczerba i Święcicki, którzy przebywają do piątku w Kijowie, przemówią do protestujących na kijowskim Majdanie. "Przyjechaliśmy do Kijowa wyrazić naszą solidarność z ukraińskim społeczeństwem protestującym przeciwko zawieszeniu rozmów o stowarzyszeniu z Unią Europejską. Na naszych oczach decyduje się przynależność cywilizacyjna narodu ukraińskiego" - powiedział Michał Szczerba.

Polscy parlamentarzyści zapewniają, że Polska będzie wspierać europejską politykę otwartych drzwi dla Ukrainy. "Chcemy w stolicy Ukrainy powiedzieć, że Polska pozostaje gorącym orędownikiem utrzymania europejskiej oferty dla Ukrainy. Będziemy wspierali europejską politykę otwartych drzwi dla Ukrainy. Wierzę, jak i dziesiątki tysięcy młodych Ukraińców protestujących dziś na ulicach Kijowa, że podpisanie umowy stowarzyszeniowej to wciąż, mimo zamrożenia negocjacji, perspektywa realna" - mówił poseł Michał Szczerba.

Posłowie apelują, by Unia Europejska podjęła działania dyplomatyczne na rzecz podpisania unowy stowarzyszeniowej. "Apelujemy do przywódców Unii Europejskiej oraz rządów jej państw członkowskich o wykorzystanie czasu, który pozostał do rozpoczęcia Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie i podjęcie działań dyplomatycznych na rzecz umowy stowarzyszeniowej. Masowe protesty na ukraińskich ulicach to dla nas sygnał, że Ukraińcy chcą dalej kroczyć ścieżką prowadzącą do Europy. Nie wolno nam zawieść ich nadziei i oczekiwań - mówił Michał Szczerba.

Poza obecnością na kijowskim Majdanie, posłowie mają zaplanowane spotkania w Kancelarii Premiera Ukrainy, z b. ministrem Jurij Łyceniukiem, deputowanymi do Rady Najwyższej z UDARu Władimira Kliczki i Batkiwszczyny Julii Tymoszenko, organizatorami protestów w Kijowie i Lwowie.

wł/pap

foto: PAP


bg Image