Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/P7eeEtn8ILe86kp.png'
There was a problem loading image 'images/kppo3/articles/P7eeEtn8ILe86kp.png'
P7eeEtn8ILe86kp.png
Przyjechaliśmy powiedzieć, że drzwi do Europy będą dla Ukrainy zawsze otwarte - powiedział przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna w przemówieniu na Majdanie Niepodległości w Kijowie.
"Przyjechaliśmy z Polski - kraju wolności i solidarności - by w imieniu polskiego parlamentu powiedzieć, że jesteśmy z wami na drodze do wolnej Europy" - mówił do zgromadzonych Grzegorz Schetyna.
 
"Przyjechaliśmy powiedzieć, że drzwi do Europy będą dla Ukrainy zawsze szeroko otwarte" - podkreślił.

Przewodniczący komisji spraw zagranicznych przypomniał, że Polska wspierała Ukrainę 9 lat temu podczas pomarańczowej rewolucji. "Dziś też jesteśmy z wami, wierzymy w wasze zwycięstwo" - mówił, wywołując aplauz.

"Chcemy powiedzieć, tak jak 9 lat temu, tak dzisiaj: Warszawa jest z z Kijowem, Polska jest z Ukrainą" - oświadczył.

Po Grzegorzu Schetynie głos zabrał szef komisji mniejszości narodowych Miron Sycz, polityk ukraińskiego pochodzenia, który odczytał po ukraińsku przyjętą przez Sejm uchwałę dotyczącą wydarzeń na Ukrainie.

Posłowie potępili w niej "nieuzasadnione użycie siły" podczas organizowanych w ostatnich dniach protestów na Ukrainie przeciwko decyzji władz o zawieszeniu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

Wcześniej Grzegorz Schetyna, Miron Sycz i wiceszef komisji spraw zagranicznych Robert Tyszkiewicz przekazali uchwałę wiceszefowi ukraińskiego parlamentu Rusłanowi Koszułynskiemu.

wł/pap

Foto: PAP

bg Image